Concertarchief

Concertarchief Amsterdams Symphonie Orkest Con Brio

Zomerconcert
Zondag 08 juli 2018
Keizersgrachtkerk 566, Amsterdam
Aanvang: 16:00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Saint Saens: Eerste Celloconcert – solist: Charlotte Brussee
Bruch:  Romance voor altviool en orkest  – solist: Liselot Blomaard
Sarasate: Zigeunerweisen voor viool en orkest – solist: Yente Lottman
Ravel: Suite Ma Mere L’Oye
Saint Saens: Derde Vioolconcert – deel 1 – solist: Yente Lottman
Bruch: Vioolconcert No. 1 – deel 2 en 3 – solist: Emil Grubert

Philip Glass en Johannes Brahms
Zondag 15 april 2018
Zuiderkerk 72, Amsterdam
Aanvang: 16:00 uur

Zaterdag 14 april 2018
Vrijburg 46, Amsterdam
Aanvang: 20:15 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Philip Glass : Vioolconcert No. 1 – solist: Pieter van Loenen
Johannes Brahms – Symfonie No. 1 in c klein

Rhapsody in Blue
Zondag 10 december 2017
Zuiderkerk 72, Amsterdam
Aanvang: 15.30 uur

Zaterdag 09 december 2017
Keizersgrachtkerk 566, Amsterdam
Aanvang: 20:15 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Ferde Grofé: Sunrise (Grand Canyon Suite)
George Gershwin: Rhapsody in Blue – solist: Stephanus Harsono
Antonín Dvořák:  Symfonie No. 8 in G major

Zomerconcert Keizersgrachtkerk
Zondag 18 juni 2017
Keizersgrachtkerk Amsterdam
Aanvang: 15:00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Mendelssohn: Vioolconcert in E deel 2 & 3 – solist Emil Grubert
Beethoven: Pianoconcert nr. 1 deel 1 – solist: Juliette Riebeek
Dragonetti: Contrabasconcert in A – deel 1&2 – solist: Sasha Witteveen
Weber: Klarinetconcert in F delen 1 & 2 – solist: Sophie Schreurs
Fauré: Suite Pelléas et Mélisande 

City Lights
Zondag 12 maart 2017
Theater Tuschinski, Amsterdam
Aanvang: 11.00 & 14.00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Charlie Chaplin: City Lights

Weill & Beethoven in Paradiso
Zondag 06 november 2016
Paradiso 6-8, Amsterdam
Aanvang: 14:30 uur

Vrijdag 04 november 2016
Keizersgrachtkerk 566, Amsterdam
Aanvang: 20:15 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Ludwig van Beethoven: Symfonie nr. 5 in c klein
Kurt Weill: Die Sieben Todsünden (Ballet met liederen)

Sopraan: Leatitia Gerards
Mannenkwartet:
Tenor 1: Tigran Matinyan
Tenor 2: Jacques de Faber
Bariton: Joris van Baar
Bas: Matthijs Schelvis

Tekst: Bertolt Brecht (boventiteling in het Nederlands)
Regie: Lisenka Heijboer
Dramaturgie: Joris Lamers
Vormgeving: Sarah Nixon
Lichtontwerp: Hendrik Walther

Feest der Tegenstellingen
Zondag 12 juni 2016
De Duif 756, Amsterdam
Aanvang: 15.30 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Bartok: Dans-suite voor orkest 1923
Barber: Vioolconcert opus 14 – solist: Sarah Kapustin
Copland: Appalachian Spring

Enigma
Zondag 29 november 2015
De Duif 756, Amsterdam
Aanvang:15:30 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

György Ligeti: Concert Românesc (1951)
Sergej Prokofiev: Concertino voor cello en orkest opus 132 – Orkestratie: Viktor Blok – solist: Ketevan Roinishvili
Edward Elgar: Enigma variaties opus 36

American Summer
Zaterdag 13 juni 2015
Veilinghuis De Eland 110, Diemen

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Ginastera: Danzas del ballet Estancia
Milhaud: Scaramouche voor saxofoon en orkest
Maerquez: Danzon nr 2
Fiumara: As I opened Fire
Moncayo: Huapango
Eva van Grinsven

Begeleiding Socrateskoor Zeist II
Zondag 19 april 2015
Maartenskerk 2, Doorn
Aanvang: 14.30 uur

Zaterdag 18 april 2015
Noorderlichtkerk 92B Zeist
Aanvang: 20.00 uur

Programma o.l.v. Sven Boogert

Jenkins: Stabat Mater
Faure: Requiem
Floor van der Sluis
Iris van Wijnen
Michael Wilmering
Baidar al Basri

Jubileum Concert 80 jaar (deel 2)
Zondag 23 november 2014
De Duif 756, Amsterdam
Aanvang: 15.00 uur

Zaterdag 22 november 2014
Keizersgracht kerk 566, Amsterdam
Aanvang: 20.30 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Borodin: Ouverture Prins Igor
Mahler: Ruckert Lieder – solist Maari Ernits
Sjostakovitsj: Symphonie nr. 9

Jubileum 80 jaar (deel 1)
Zondag 25 mei 2014
Paradiso, Amsterdam
Aanvang:14.00 uur

Zaterdag 24 mei 2014
NedPhO koepel (Majella Kerk) 3, Amsterdam
Aanvang:20.15 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Naeff: Oomph of Met Zwier (2014). Wereldpremière
Rachmaninov: pianoconcert 2 (solist: Nicolas van Poucke)
Moessorgski: Schilderijen Tentoonstelling (arr Ravel)

Concert Russische sprookjes II
Zondag 24 november 2013
Zuiderkerk 72, Amsterdam
Aanvang: 15.00 uur

Zaterdag 23 november 2013
Majellakerk 4 Amsterdam
Aanvang: 20.00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

M. Ravel: Suite Ma Mère L’Oye (1908-1910/arr.1911)
P.I.Tsjaikovski :Vioolconcert in D Op. 35 (1878) – solist Candida Thompson
I. Stravinsky: De Vuurvogel Suite (1910/arr. 1945)

Kinderconcert Russisch sprookje
Zondag 17 november 2013
Muziekschool Noord 10, Amsterdam
14.30 en 16.00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

I. Stravinsky: De Vuurvogel Suite (1910/arr. 1945) Introductie – ‘Prelude en dans van de Vuurvogel’ – ‘Variaties ‘Pantomime I’ ‘Pas de deux: Vuurvogel en Ivan Tsarevitch ‘Pantomime II’ ‘Scherzo: Dans van de Prinsessen’ ‘Pantomime III’ ‘Rondo’ (Khovorod) ‘Helse dans’ ‘Slaaplied (Vuurvogel)’ ‘Slothymne’

Strijdlustig zomerconcert
Zaterdag 22 juni 2013
De Duif Amsterdam
Aanvang: 20:00 uur

Programma o.l.v. Willem de Bordes

Beethoven: Coriolanus Ouverture
Shostakovich: Cello Concert 1
Sibelius: Symfonie nr. 3

Begeleidingsconcert Socrates koor Zeist
Zaterdag 06 april 2013
Evangelische Broedergemeente 12, Zeist
Aanvang: 20:00 uur

Programma o.l.v. Sven Boogerd

Requiem van Mozart Magnificat van Rutter
Sopraan: Simone van Lieshout
Alt: Floor van der Sluis
Tenor: Eric Jansen
Bas: Dody Soetanto

Concert met Groot Concertkoor Amsterdam
Zondag 13 januari 2013
Conservatorium Amsterdam, Amsterdam
Aanvang: 15.15 uur

Vrijdag 11 januari 2013
Muziekgebouw aan het IJ, Amsterdam
Aanvang: 20.15 uur

Programma o.l.v. W. de Bordes/E. López-Cortón

Poulenc: Secheresses
Brahms:  Schicksalslied Op54
Bernstein: Chichester Psalms
Villa-lobos: Rasga o coracao

Babar in Artis
Zondag 17 juni 2012
Artis Prieeltje bij de Flamingo’s 38
Aanvang: 10.30 en 14.00 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Babar-Poulenc
Vertellers Sebo Boerma en Kirsten Wennemars

Luis Buñuel live
Zondag 03 juni 2012
EYE Nederlands Film Instituut, Amsterdam
Aanvang: 12:00 & 16:00 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Un Chien Andalou met muziek speciaal hiervoor gecomponeerd door Arild Suarez L’Age d’Or

Begeleidingsconcert Socrates koor
Zaterdag 24 maart 2012
Broederschapskerk Zeist 10, Zeist
Aanvang: 20.00 uur

Programma o.l.v. Sven Boogert

Jenkins: Requiem
Mozart: Missa Brevis
Mozart: Te deum

Staal
Zondag 13 november 2011
Undercurrent 93, Amsterdam
Aanvang: 16.00 uur

Zaterdag 12 november 2011
Muziekschool Amsterdam Noord, Amsterdam
Aanvang: 12.00-14.30 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Iron Foundry – Alexander Mossolov
Dmitri Shostakovich: Balletsuite Nr. 5 the Bolt
Nicolai Mjaskovsky: Celloconcert – solist: Joris van den Berg
Sergej Prokofjev: De Liefde voor de drie sinaasappels

Zaterdag 19 maart 2011
Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam
Aanvang: 20.15 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Gershwin: Cuban Ouverture
Adams: Eros Piano Concerto – solist: Thomas Beijer
Copland: Dansen uit Rodeo
Ives: Putnam’s
Camp Barber: 1st Essay for Orchestra Cage: 4’33”
Bernstein: On the town

Les Nuits Francaises
Zondag 12 december 2010
Beurs van Berlage, Amsterdam
Aanvang: 14.15 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Delius: Summer Evening
Berlioz: Les Nuits d’Eté
Massenet: Marche et Strette uit Suite No.1
Verdi: Per me giuro… uit Don Carlos
Berlioz: Marche Hongroise uit La Damnation de Faust
Gounod: Avant de quitter ces lieux uit Faust
Bizet: Ouverture uit Carmen Bizet: Toreador aria uit Carmen
Saint-Saëns: Danse Bacchanale uit Samson et Delila

Mezzosopraan: Hetty Jansen
Bariton: Bastiaan Everink

Begeleiding van de Oratoriumvereniging “Soli Amersfoort”
Zaterdag 29 mei 2010
St. Martinuskerk 22, Hoogland
Aanvang: 20.00 uur

Programma o.l.v. Peter den Ouden

Rutter: Magnificat Gounod: Messe Solennelle
Sopraan: Rachai Beumers
Tenor: Jules Schaap
Bariton:Peter Schoenaker
Orgel: Harry van Wijk

Muzikale sprookjes
Zaterdag 20 maart 2010
De Duif 756, Amsterdam
Aanvang: 14:00 en 16:00 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Poulenc: Babar de kleine olifant
Prokofjev: Peter en de wolf

Verteller: Kirsten Wennemers, Sebo Boerma
Regie: Lotte Vogel
Vormgeving: Bastiaan Everink

Carmen in Monnickendam
Zaterdag 09 januari 2010
St. Nicolaaskerk Monnickendam
Aanvang: 20.15 uur

Programma o.l.v. Gustavo Gimeno

Bizet: Carmen

Wiebke Goetjes (Carmen)
Edwin van Gelder (Don Jose)
Nanco de Vries (Escamillo)
Anke van der Kooij (Michaela)
Tamara Qotarian (Frasquita)
Rosalinde Nierop (Mercedes)
Bram Beddeleem (Zuniga)
Alp Aslan (Dancairo)
Joost van Velsen (Remendado)
Miguel Angel – flamengo danser

Kinderkoor & Projectkoor van Muziekschool Waterland

Het Monnickendams Operakoor

Con Brio in Tuschinski
Zondag 08 november 2009
Theater Tuschinski, Amsterdam
Aanvang: 11:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Modern Times van Charlie Chaplin

Operanacht
Zaterdag 05 september 2009
De Haven, Monnickendam
Aanvang: 20.30 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Aria’s uit Nabucco Norma Carmen en anderen
Wiebke Goetjes
Henk Vonk
Ruben Gerson
Nanco de Vries

Con Brio viert haar 75-jarig bestaan met een feestelijk concert
Zondag 15 maart 2009
Muziekgebouw aan ‘t IJ, Amsterdam
Aanvang: 15:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

C. Monteverdi (arr. H. de Vlieger) :Toccata uit L’Orfeo
L. Andriessen (arr. J. Rundell) : Vermeer Pictures
F. Poulenc : Pianoconcert in d voor 2 piano’s – solisten: Gerard Bouwhuis en Guus Janssen
K. Weill : Tweede Symfonie

Nieuwjaarsconcert met het Monnickendams Operakoor
Vrijdag 09 januari 2009
R.K.Kerk 17, Monnickendam
Aanvang: 20:30 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

De opera Norma van Vinzenzo Bellini

Wiebke Goëtjes
Anke van der Kooij
Henk Vonk
Ashley Kelly
Ruben Gerson
Edwin van Gelder
Arjan Man

Con Brio in samenwerking met gemengde zangvereniging Cantate Domino
vrijdag 31 oktober 2008
Dorpskerk 17, Zoeterwoude
Aanvang: 20:15 uur

Programma o.l.v. Cor van der Wijngaard

Werken van Britten Rutter Bizet en Mendelssohn.
Zangvereniging Cantate Domino

Westerpark Operaproject
Zondag 22 juni 2008
Paviljoen aan ’t IJ, Amsterdam
Aanvang: 14:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen
Norma van Bellini

Norma – Wiebeke Göetjes
Adalgisa – Rebecca Fromherz
Clothilde – Anke van der Kooij
Pollione – Frank van Aken
Flavio – Hans van der Scheur
Orveso – Winfried van Wijk

Westerpark Opera Projectkoor
Dirigent – Janet de Langen
Presentatie: Edwin Rutten

Samenwerking met Operakoor Dordrecht
Dinsdag 08 april 2008
Schouwburg Kunstmin 76, Dordrecht

Programma o.l.v. Peter Schlamilch

Verdi: Nabucco
Sopraan: Doroty Grandia
Sopraan: Muriël van Dinteren
Tenor:  Henk Vonk
Bariton: Hans de Vries
Bas: Dario Russo

Con Brio in de Wester
Zaterdag 08 maart 2008
Westerkerk, Amsterdam
Aanvang: 20.15 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen
M.m.v. Projectkoor Utrecht

Leos Janacek: Glagolitische Mis
Jurriaan Andriessen: Magnificat
Aaron Copland: Appalachian Spring

Sopraan: Wiebke Goetjes
Alt: Claire Muntin
Teor: Kevin Doss
Bas: Ruben Gerson
Orgel: Ko Zwanenburg

Samenwerking met Projectkoor Utrecht
Zaterdag 19 januari 2008
St. Joriskerk Amersfoort & Nicolaïkerk Utrecht
Aanvang: 20:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Avro Part: 7 Magnificat-Antifonen
Jurriaan Andriessen: Magnificat
Leos Janácek: Glagolitische Mis

Sopraan: Wiebke Goetjes
Alt: Claire Muntin
Teor: Kevin Doss
Bas: Ruben Gerson
Orgel: Ko Zwanenburg

Nieuwjaarsconcert in Monnickendam
Vrijdag 11 januari 2008, Monnickendam

Programma o.l.v. Peter Biloen
Verdi: Nabucco

Samenwerking met Operettekoor
Vrijdag 02 november 2007, Mijdrecht

Programma o.l.v. Rutger van Leyden
Fred Raymond: Maske in Blau

Begeleiding Philharmonisch Koor Hagacantara
Zondag 16 september 2007, Den Haag

H. Andriessen: Pezzo Festoso
Mul: Missa “l’Homme desarme”
Strategier: Salve Regina
De Klerk: Laudate Deum
Gounod: Messe Solennelle

Westerpark Operaproject
Zondag 01 juli 2007
Paviljoen aan ‘t IJ, Amsterdam

Programma o.l.v. Peter Schlamilch
Verdi: Nabucco

Con Brio Rondom Stravinsky
Zondag 20 mei 2007
Het Concertgebouw Amsterdam
Aanvang:15.00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen
E. Satie: Parade D. Milhaud: Eerste altvioolconcert R. Ford: PS4PT “altvioolconcert” (wereldpremiere) I. Stravinsky: Vuurvogel (suite 1945)
Susanne van Els – altviool

Begeleiding Toonkunstkoor Zeist
Zondag 17 december 2006, Oosterkerk Zeist

Programma o.l.v. Danny Nootenboom
Handel: Der Messias (in de bewerking van Mozart KV572)

Salonconcert als in Mozarts tijd
Zondag 15 oktober 2006
Felix Meritis, Amsterdam

Programma o.l.v. Peter Biloen

Mozart: Ouverture Don Giovanni KV527
Mozart: Symfonie nr 35 (Haffner) KV385
Mozart: Pianoconcert nr 20 KV466  – solist: Clotilde Verwaerde – pianoforte
Mozart: Vioolconcert nr 5 KV219 – solist: Jeannine Caland
Mozart: Zes Duitse dansen KV509

Con Brio Authentiek
Zondag 09 april 2006
Mozes en Aaronkerk, Amsterdam

Programma o.l.v. Peter Biloen

Mozart: Grote Mis in C klein KV427
Sopraan: Marije van Stralen
Tenor: Bernard Loonen
Bas: Pieter Hendriks 
M.m.v. Cappella Pro Cantibus

Con Brio aan ‘t IJ
Zondag 27 november 2005
Muziekgebouw aan ‘t IJ 1, Amsterdam
Aanvang: 16.00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Igor Stravinsky: Symphonies d’ instruments a vent
Philip. Glass: Vioolconcert – solist: Sonja van Beek
Dimitri D. Shostakovich: Vijfde Symfonie

Chaplin live in Tuschinski
Zaterdag 28 mei 2005
Theater Tuschinski, Amsterdam

Programma o.l.v. Peter Biloen

Chaplin: City Lights

Begeleiding Haga Cantara
Woensdag 04 mei 2005, Elandkerk Den Haag

Programma o.l.v. Rene Verhoeff
Gorecki: Beatus Vir

Zaterdag 27 november 2004
N.H.Kerk, Broek in Waterland

Programma o.l.v. Peter Biloen

Mozart: Ouverture uit de Zauberflote
Ives: The unanswered question
Vivaldi: Concert in D-majeur voor 2 trompetten
Schubert: Negende Symfonie (Achtste)

Begeleiding Musical Gang
Woensdag 13 oktober 2004
Het Concertgebouw, Amsterdam

Programma o.l.v. Rick Schoonbeek

Lustrumconcert ‘Con Brio danst!’
Zondag 18 april 2004
Het Concertgebouw, Amsterdam
M.m.v. VU-koor
Sopraan: Marijje van Stralen

Programma o.l.v. Peter Biloen

Shostakovich: Ouverture Festivo
Poulenc: Gloria
Andriessen: Dances
Ravel: La Valse

Con Brio – Broek in Waterland
Zondag 16 november 2003
Nederlands Hervormde Kerk, Broek in Waterland
Aanvang: 15:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Handel: Orgelconcert nr 4 en 5 – solist: John Snijders – orgel
Handel: Watermusic
Scarlatti/Ford: Five sonatas (bewerkt voor orkest)
Sweelinck: Mein Junges Leben
Respighi: Glu Ucelli

Begeleiding Westfries Mozartkoor
Zondag 02 november 2003
Oosterkerk, Hoorn

Programma o.l.v. Jetze Dubbelman / Peter Biloen

Haydn: Lente en Zomer uit Die Jahreszeiten
Handel: Watermusic

Theatrale reprise première van Beethovens Achtste Symfonie
Zondag 18 mei 2003
Beurs van Berlage, Amsterdam
Aanvang: 15:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Beethoven in Premiëre 1814
een theater concert in aanwezigheid van de componist
Beethoven: Zevende Symfonie
Beethoven: Achtste Symfonie
Beethoven: Wellington Sieg

Regie: Pepijn Cladder

Acteur: Leopold Witte

Concert
Zondag 17 november 2002
N.H.Kerk Broek in Waterland

Programma o.l.v. Peter Biloen

Rossini: L’Italiana in Algeri
Riley: In C
Mozart: Praagse Symfonie KV504

Begeleiding Soli Deo Gloria
Zaterdag 2 november 2002, Amersfoort

Poulenc: Gloria
Puccini: Messe di Gloria
Mozart: Praagse Symfonie KV504

Begeleiding Muziektheater Scala
Zondag 20 oktober 2002, Alkmaar

Programma o.l.v. Peter Biloen
Stein-Harnick-Bock: Anatevka (musical)

Concert
Zaterdag 25 mei 2002
Beurs van Berlage, Amsterdam

Programma o.l.v. Peter Biloen

H. Andriessen: Ricercare
Schumann: Symfonie nr 3
Berg: Vioolconcert – Solist: Tjeerd Top – viool

Franse meesters van de Melodie
Zondag 4 november 2001
N.H.Kerk, Broek in Waterland
Aanvang: 15:00 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Albert Roussel: Le festin de l’ Araigne
Francois Poulenc: Concert Champetre voor clavecimbel en orkest
Faure: Pelleas et Melissande
Gounod: Marche funebre d’une marionette
Solist: John Snijders

Concert
Zondag 6 mei 2001
Concertgebouw Amsterdam

Zondag 5 november 2000
Petruskerk 687, Amsterdam Sloterdijk
Aanvang: 14:30 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen

Ludwig Beethoven: Eerste Symfonie
Joaquín Rodrigo: Concerto de Aranjuez Faure: Pelleas et Melissande Gounod: Marche funebre d’une marionette L.
Louis Andriessen: De negen symfonien van Beethoven voor Promenadeorkest en ijscobel
Solist: Zoran Duhic (gitaar)

“Van Star Wars tot Brahms”
Zondag 2 april 2000
Concertgebouw, Amsterdam (Grote Zaal)
Aanvang: 14:15 uur

Programma o.l.v. Peter Biloen
m.m.v. VU Koor (o.l.v. Sam ten Velden)

John Williams: Starwars/Phantom Menace
Benjamin Britten: Gloriana – a capella
Ralph Vaughan Williams: Toward the unknown region
Johannes Brahms: Tweede Symfonie in D